Сигма WR Заштитник LPT-11 Филтер за 500mm F4 185 Спортски Леќа

Сигма WR Заштитник LPT-11 Филтер за 500mm F4 185 Спортски Леќа

DEN 7680.00

Достапност

Сигма WR Заштитник LPT-11 46mm Филтер - Монтажни Пред Капа - Сигма Гаранција.Компатибилност : 500mm f/4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM 185 Спортски Леќа.Филтер Големина : Apprx. 120mm.Ексклузивно СИГМА Заштитник е само компатибилни со 500mm F4 Спортски леќа Ефикасно помага да се спречи оштетување на леќи на камерата за време на снимањето и одржување На филтерот доаѓа со монтажни притиснете го копчето пред капа која делува како алатка за прикачување/detaching филтерот на објективот Направени во Japa.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа