E-извонредни 20pcs Метал Топката Навалите Switch Сензор 20V Вибрации Сензор ШВ-200D Зелена Боја за Електрични Возила Алармот

E-извонредни 20pcs Метал Топката Навалите Switch Сензор 20V Вибрации Сензор ШВ-200D Зелена Боја за Електрични

DEN 143.76

Достапност

Високо квалитетен материјал, издржлив и одлични перформанси.Еден ролери omnidirectional индукција активирањето на префрлување може да смисла вибрации и склоност во различни насоки.Кога нема вибрации или за навалување на столбот, на сензорот е вклучен и е стабилна.Кога постои вибрации или навалите, switch веднаш ќе се отвори, на проводници отпор ќе се зголеми и тековната пулсот сигнал ќе бидат генерирани за да предизвика коло.Поради својата едноставна структура на ѕвончето, магнет и пролет се користи во традиционалната алармот, тоа е широко се користи во електрично возило аларм.Дијаметар : 3.6 mm; Должина : 10.2 mm; Напон : 20 V; Тековните : 0.3 A; Боја : Зелена; Пакетот вклучува : 20 x ШВ-200 D Вибрации Сензор.Спецификација : Тип : Вибрации Сензор Модул : ЗАПАД-200 D Дијаметар : 3.6 мм Должина : 10.2 mm Напон : 20 V Струја : 0.3 Боја : Зелена Пакет вклучува : 20 x ШВ-200 D Вибрации Сензор Еден ролери omnidirectional индукција активирањето на префрлување може да смисла вибрации и склоност во различни насоки.Поради својата едноставна структура на ѕвончето, магнет и пролет се користи во традиционалната алармот, тоа е широко се користи во електрично возило аларм.


Параметрите на стоката

Type:
Vibration Sensor
Module:
SW-200D
Diameter:
3.6mm
Length:
10.2mm
Voltage:
20V
Current:
0.3A
Color:
Green
Package includes:
20 x SW-200D Vibration Sensor
Single roller omnidirectional induction trigger switch can sense vibration and inclination in different directions. :
Because of its simple structure of buzzer, magnet and spring used in traditional alarm, it has been widely used in electric vehicle alarm. :

Подобро ви се допаѓа