Philips MSD Platinum 15R Светилка

Philips MSD Platinum 15R Светилка

DEN 274.80

Достапност

Се КРИЕШЕ Светилки произведуваат високо излез за нивната големина, што ги прави компактен моќен & ефикасен извор на светлина.Се КРИЕШЕ Светилки се користи за општа намена, професионално осветлување тела, расте апликации.Се КРИЕШЕ светилки се стави надвор околу 3-5 пати поголема излез (lumens по вати) од традиционалните халоген светилки.Philipsbulb, 300 W,.База : Рангирани Живот (часови) : 1500, Боја Temp : 8000 K, Светлосен Флукс (LM) : 11000. Philips MSD Platinum 15 R 300 w 8000k Висок Интензитет Празнење Сијалица новиот MSD Platinum 15 R светилки се отворат нови нивоа на креативна слобода во забава осветлување, со моќен, компактен и брилијантно интензивна светлина.Нивните компактен, лесен дизајн обезбедува слобода да се создаде помали, полесни светилки - за употреба во било која локација на сцената.И нивниот краток лак, висока температура на бојата и иновативни рефлектор производство на пенливи, висока зрачна интензитет за извонредна репродукција на боите.Тие, исто така, нудат долго и сигурен живот, висока ефикасност и брзо замена пати.Сето тоа ќе придонесе до интензивно возбудлива креативни искуства.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа