Торта Декорирање Совети, 141 Компјутери Цевки Млазници, Цевки Торби и Совети Cupcake Декорација Поставите Шлаг Мрзнување Цевки млазници Комплет Материјали

Торта Декорирање Совети, 141 Компјутери Цевки Млазници, Цевки Торби и Совети Cupcake Декорација Поставите Шлаг

DEN 285.36

Достапност

Материјал : Има 32 цевки совети од различни големини и форми,цевки млазници се направени од храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик и силиконски цевки кеси, исто така, се обновливи.Цевки торби : Пакетот вклучува 100pcs цевки кеси,Тревата млазницата се вклопуваат во couplers кои удар иако редовно мрежести вреќи како што се обидуваат да се добие во.Обновливи торба : Еднократно торба е исто така супер меки и овој совет е навистина силна и не се затнати нагоре како и обично торта декорирање совет, торба дека се справат со нив се големи.Можете да piped пире од компири и тие кои се чуваат до голема.Производ Листа : цевки совети доаѓаат со мали совети, поголеми совети, puffs совет, трева совет, различни форми и големини, добро за торта, cupcake,колачиња, плескавици и така натаму.Погодни За : торта декорирање собата е совршена алатка за да креирате копчето за работа, букви, цвеќиња, граници, и други матирано акценти на колачи, cupcakes, колачињата и повеќе, за вашиот следен роденден или свадбена торта.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа