Кралската Дизајни Плитки Бел Основните Светилка Сенка, Eggshell, 9 x 18 x 12

Кралската Дизајни Плитки Бел Основните Светилка Сенка, Eggshell, 9 x 18 x 12

DEN 1774.80

Достапност

5 инчи одморите) месинг-заврши spider техник w/ марка печат.Миење : Стандард (0.Сенка Димензии : 9 x 18 x 12 (Врвот x Дното x Височина).5 mm рѓа отпорни метална рамка.Кралската дизајни е во абажур бизнис од 1993 година со своите многубројни сенка линии кои се пример за тоа рачно изработени квалитет и вредност.Надворешен материјал : рака прилагодени свила-тип shantung (освен лен, mouton, burlap & faux остри кожа ткаенини) внатрешни работи ткаенини : off-бела softback обвивка (црна, burlap & faux остри кожа ткаенини имаат златна облога) за миење : стандард месинг-заврши spider Техник, користете finial да се зацврсти сенка (овој стил е достапна во оон и клип fitters) (сите нијанси со 9"+ горниот дијаметар имаат екслузивно Техник за користење на 6" или 8" рефлектор сад) трим : врвот и на дното уреденост (еднокреветни или двокреветни) со вертикална цевки рамка : тешки одделение рѓа отпорни метална рамка сијалица : предложи максимум wattage е 150-вати за повеќето големини висина се мери со коса висина од врвот до дното на lampshades' пред лицето ве молиме мерка вашиот постоечки сенка-аа замена харфа може да бидат потребни за правилното одговара или дополнителна исправка ако менување на висината на сенка.Рамка : Тешки одделение 1. (Нијанси со 9"+ горниот дијаметар имаат V-Изрез техник за употреба со 6" или 8" рефлектор сад).Облик : Плитки Бел.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа