Mahr Сојузна 2051672, EDI-300P Marameter Укажува Snap Gage, 177.8-203.2 mm

Mahr Сојузна 2051672, EDI-300P Marameter Укажува Snap Gage, 177.8-203.2 mm

DEN 1423.20

Достапност

Mahr, EDI-300 P Marameter Укажува Snap-Gage Апликација Спектар 177.8 - 203.2 mm Карактеристики : Патентиран "Channel Lock" дизајн обезбедува прецизни паралелно наковалната површини низ целиот 25 mm / 1" опсег на приспособување Сите Серија 300 P snap gages се целосно прилагодливи со позитивна позиција на заклучување во било која точка во рамките на заѕвони 0.50 mm / 0.020" движење на чувствителните контакт Snap gages достапна преку широк спектар на големини, стилови и отчитување конфигурации Големи 15.5 mm / 0.61" плоштад волфрам карбид anvils обезбеди рамен, паралелно, работни површини кои се обезбеди траен прецизност која трае Индикатор може да се ротира за да прочитате од предниот или задниот дел на gage Сите усогласувања се постигнува со користење на еден хексадецимален клуч (опремени).


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа