F Fityle Основна Математика Морков Играчки Цртан Филм Моркови Појавување Играчка Загатка Игра

F Fityle Основна Математика Морков Играчки Цртан Филм Моркови Појавување Играчка Загатка Игра

DEN 551.76

Достапност

* Ова учење играчки групи може да го подобри деца рака-око координација и логичка комбинација. - Образовниот Играчка - Нејзината може да биде подобро за предучилишно образование. * Појавување на активности научат големината и направи некои пребројување со морков, наставата признавање и основните математички поими за да ги години.Опис : - Појавување активности научат големината и направи некои пребројување со морков, наставата признавање и основните математички поими за да ги години.Спецификација : - Материјал : Wooden Size Табела : Големина : Прибл. * Едукативни Играчки - Нејзината може да биде подобро за предучилишно образование. * Најдобар Подарок - Одговара за предучилишните деца роденденски подарок.Ние придаваат големо значење на секој повратни информации од клиентите. * Секој морков одговара на една фарма, децата можат да користат рака лесно го дофати морков лист од нивните начин да се направи со иста големина морков се врати на истата фарма. - Секој морков одговара на една фарма, децата можат да користат рака лесно го дофати морков лист од нивните начин да се направи со иста големина морков се врати на истата фарма.17inch Package Вклучува : 1 Парче Загатка Игра Морков Одбор Game Note : ве Молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа