EZGO Голф Количка Powerwise Полначот Одбор - Контрола на Текст

EZGO Голф Количка Powerwise Полначот Одбор - Контрола на Текст

DEN 1168.56

Достапност

Поправка на вашиот апарат ќе ги спаси од обврската да се купи нов полнач.Го заменува и контрола и моќ влез на колата.Можеби ќе треба да ја замените вашата 50 amp на осигурувачот, како и на диоди во вашиот апарат.Овие обично се оди лошо кога ќе имате погрешни одбор за контрола.Одговара на Следните Количка(s) : 1994-Up EZGO Powerwise полначи (Полначот не е вклучено, сликата е предвидено за референца!).СЕКОЈ производ кој се продава од "Цар" е rigurously тестирани, и мора да се исполнат многу високи стандарди пред производот е ставен на нашите полици!Нашите клиенти прашање и ние сме тука за да ги добиете најдобрите Голф Количка Додатоци за најдобри цени!.Замена одбор за контрола за сите 1994+ EZGO 36-Volt Powerwise голф количка полначи.Голф Количка Кралот Powerwise одбор за контрола заменува и контрола и моќ влез на колата.Го заменува ОЕМ делови #28566-G01 и #28566-G03. Ве молиме имајте на ум, можеби ќе треба да ја замените вашата 50 amp осигурач и диоди во полначот (не се вклучени).Овие обично се оди лошо кога ќе имате погрешни одбор за контрола.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа