Автомобил WIFI OBD 2 OBD2 OBDII Скенирање Алатка Foseal Скенер со Адаптер Check Engine Светлина Дијагностички Алатка за iOS и Андроид

Автомобил WIFI OBD 2 OBD2 OBDII Скенирање Алатка Foseal Скенер со Адаптер Check Engine Светлина Дијагностички

DEN 479.76

Достапност

Една Година Налог; Било прашање со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт Foseal, вашето задоволство е наша вкупно цел!.Лесен за Користење;. (3)вклучување на палењето на вашиот автомобил.9 ДОЛАРИ) за i OS. (б) читање важни информации што можете да добиете од вашиот автомобили ЕКИ и расчистување на грешка и кодови и уживајте безбедно возење.Се дијагностицира вашиот возило, и можеби само да се добие палење калем, искра приклучоци, O2 сензор или гас капа замени, наместо да го однесете вашиот автомобил за растојание.Се Дијагностицира Check Engine Светлина . (а) помага да се дијагностицира ако вашиот автомобил има било какви прашања, за да се избегне патарина сметка или на висок дијагностика такса,. (4)Одете во вашиот телефон/таблет wifi поставка и да се поврзете со WIFI_OBDII, ве Молиме почекајте wifi конекција направено во околу 10 секунди, Подготвени да се дијагностицира вашиот автомобил, прочитајте/заоблачено кодови. (1)Преземање популарна слободен СТАН, или плати за СТАН погодни за вашата потреба и телефон или таблет (Препорачувам "in Car Doc" и "OBD Фузија" (9.Платени апликации даде повеќе информации за слободни оние, ве молиме изберете врз основа на вашата потреба.Препорачуваме "вртежен момент лајт"/"вртежен момент Про(4.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа