iRecadata 2.5 Инчен 120G Претпријатие Класа SSD 6Gb/S SATA III Внатрешни Soild Државата Диск (120GB)

iRecadata 2.5 Инчен 120G Претпријатие Класа SSD 6Gb/S SATA III Внатрешни Soild Државата Диск (120GB)

DEN 2270.40

Достапност

Секвенцијален прочитајте брзина до 520 MB/s и секвенцијален пишување брзина до 330 MB/s.Компатибилен систем : Mac OS, Windows 10, За Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP.Nand flash, побрзо ги снима и датотеки трансфери.Поддржани од страна на 3 години гаранција и 24 Часа Техничка Поддршка.Без шум, без топлина, ниска моќност, шок и вибрации.На i Recadata Претпријатие Цврста Состојба Диск (SSD) се идеални за индустриска автоматизација, вмрежување, Транспорт, Терминали и digital signage апликации кои бараат високи перформанси во индустријата-стандардот 2.5" форма фактори.од друга страна, ова Претпријатие Цврста Состојба Диск се идеални како солиден алтернативи за 2.5" традиционални хард диск и исто така се користи во многу индустриски КОМПЈУТЕР, Вграден КОМПЈУТЕР и ruggedized преносни компјутери.Во согласност изведба со мала тежина и ниска потрошувачка на енергија ќе се направи системи на повеќе енергетски ефикасни.Секвенцијален прочитајте брзина до 520 MB/s и секвенцијален пишување брзина до 330 MB/s ќе ја зголеми брзината на вчитување на датотека и времето на префрлување.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа