X-DREE 0.880 mm x 50mm, Волфрам Карбид Цилиндрични Мерење на Pin-Gage Мерач(Calibrador де medición cilíndrico де medición де carburo де tungsteno де 0.880 мм х 50 мм

X-DREE 0.880 mm x 50mm, Волфрам Карбид Цилиндрични Мерење на Pin-Gage Мерач(Calibrador де medición cilíndrico

DEN 188.88

Достапност

Име На Производ : Pin-Gage; Материјал : Волфрам Карбид.Тежина : 4g; Пакет Содржина : 1 x Pin-Gage, 1 x Складирање Кутија.Дијаметар : 0.880 mm; Толеранција : +/-0.001 mm.Вкупна Должина : 50mm / 2"; Боја : Сребро на Ѕвонење(Longitud вкупно : 50 mm / 2' '; Боја : Tono plateado.Носителот Големина : 13mm x 57mm / 0.5" x 2.2" (D*L)(Tamaño del soporte : 13 мм x 57 mm / 0.5' 'x 2.2' '(D * L). 0.880 mm x 50mm, Волфрам Карбид Цилиндрични Мерење на Pin-Gage Gauge Made на волфрам карбид материјал.Се користи за да се измери дупка големина, дупка далечина и жлебот ширина.Особено се применува за да се измери прецизно микро дупки и проверете PCB во електронски хардвер и индустрии.Опис на Spanish Calibrador де medición cilíndrico де medición де carburo де tungsteno де 0.880 mm x 50 mm Nombre del producto : Pin-Gage; Материјал : Carburo де tungsteno Peso : 4 g; Contenido del paquete : 1 x Pin-Gage, 1 x Caja de almacenamiento Diámetro : 0.880 mm; Tolerancia : +/- 0.001 mm Longitud вкупно : 50 mm / 2' '; Боја : Tono plateado Tamaño del soporte : 13 мм x 57 mm / 0.5' 'x 2.2' '(D * L).


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа