Raguso Температура Рекордер, Smart Sensor Data Logger Рачни Дизајн за Дома за Шопинг Мол

Raguso Температура Рекордер, Smart Sensor Data Logger Рачни Дизајн за Дома за Шопинг Мол

DEN 950.16

Достапност

Рачни дизајн го прават тоа полесно да се работи.Оваа data logger може да се измери температурата.Тоа е аларм поставување светлото за аларм и нисконапонски аларм функција, итн. 100% сосема нов и висок квалитет.Погоден за мерење на соба или некои предмети, итн. 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Рачни дизајн го прават тоа полесно да се работи. 3. Оваа data logger може да се измери температурата. 4. Тоа е аларм поставување светлото за аларм и нисконапонски аларм функција, итн. 5. Погоден за мерење на соба или некои предмети, итн.


Параметрите на стоката

Condition:
100% Brand New
Model:
 GM1366
Temperature Range-30-80℃Temperature Measuring Error+/-0.5℃Recording Capacity61440Maximum ValueAvailableMaximum ValueAvailableUpper Llimit Alarm ValueAvailableLower Llimit Alarm ValueAvailableUSB PortAvailableAlarm SettingAvailableLight AlarmAvailableResponse Sampling Period SettingAvailableLow Power AlarmAvailablePower1/2AA 3.6V Battery(not included) Weight:
Approx. 161g / 5.7oz
Size:
Approx. 12.2 * 3.2 * 2.5cm / 4.8 * 1.3 * 1.0in
  :
Package List:
1 * Temperature Recorder :
1 * Screwdriver :
1 * CD :

Подобро ви се допаѓа