CNC Делови, Висока Точност Повеќе Практични Функции Квалитетен Материјал Водич Железнички Опрема за Автоматизација

CNC Делови, Висока Точност Повеќе Практични Функции Квалитетен Материјал Водич Железнички Опрема за Автоматизација

DEN 1869.60

Достапност

Функција : 1.Може да се совпадне и составуваат сами со серво мотор и мотор референца manual Specification : Предмет Тип : Линеарен Водич Stage Model : VKK86-10 C-440 A1-F0 Material : Челик + алуминиумски alloy Work Табела Тип : Лизгачки table Purpose : Еден-оски робот обезбедува линеарно движење механички structure Scope на Примена : Автоматизација equipment Combination Опис : Линеарна модул собранието серво мотор и мотор може да се однесуваат на прирачник за појавување. Располагаат со повеќе функции, како на пример делови собранието, инкџет операција, флексибилни бране, делови ракување, и дел инспекцискиот систем за утовар и unloading5. 【АПЛИКАЦИЈА】- Погоден за автоматизација опрема, обезбеди линеарно движење механичка структура за еден оски робот. Погоден за автоматизација опрема, обезбеди линеарно движење механичка структура за еден оски robot How да го Користите : еден‑оски механичка рака линеарна модул е општо додаток на индустриски роботи. 【ПРАГМАТИЧНИ】- производот може да се заврши преку комбинација за да се заврши повеќе сложени задачи, се многу практични.【ВИСОКА ТОЧНОСТ】- Доаѓаат со висока точност, водич железнички е во директен контакт со инсталацијата база, која ги зголемува предности на линеарни водич железнички и го намалува кумулативни грешка. Доаѓаат со висока точност, водич железнички е во директен контакт со инсталацијата база, која ги зголемува предности на линеарни водич железнички и го намалува кумулативни error2.


Параметрите на стоката

Item Type:
Linear Guide Stage
Model:
 VKK86-10C-440A1-F0
Material:
Steel + aluminum alloy
Work Table Type:
Sliding table
Purpose:
Single-axes robot provides linear motion mechanical structure
Scope of Application:
Automation equipment
Combination Description:
Linear module assembly servo motor and motor can refer to the manual for matching.
Package List:
1 x Linear Guide Stage :
1 x User Manual :

Подобро ви се допаѓа