Заварување Ракавици во Големини за Мажи, Жени, Тинејџерите се враќа См да XXL, Стап Заварувачи, Kevlar Пораби

Заварување Ракавици во Големини за Мажи, Жени, Тинејџерите се враќа См да XXL, Стап Заварувачи, Kevlar Пораби

DEN 359.76

Достапност

Тие ги користат солиден Kevlar нишка што е отпорен на топлина до 900 степени. * ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА за секој кој треба пофини квалитет Заварување Ракавица.Овие се атрактивни црна со впечатлива кралска сина welting.На полиестер руно поставата суши брзо додека памук ткаенината дише и се чувствува удобно против кожата.Изберете од Мали до XXL за одлично се вклопуваат не се достапни во други брендови.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : Pro Заварување Gloves Available во сите големини за мажи, жени, teens Essential за сите видови на welding Great за СКАРА, огништето, подавајќи му animals No цвест palm Sewn со високо отпорни на топлина Kevlar thread Quick сува полиестер руно lining Breathable, удобна памучна cuff Excellent заштита со извонредна comfort Perfect за работа, хоби, home100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање гарантира ова брзо ќе стане вашиот омилен без ризик купување.Само во право за роденденски подарок или празник присутни.Добиете овие за подобрување на безбедноста.Kevlar има многу висока отпорност на топлина дека останува силен кога други теми ќе се стопи.Многу луѓе се купување на дополнителен пар за да го споделите со семејството.Ќе добиете исклучителни изолација и заштита од топлина и топла објекти.Овие се од суштинско значење за сите видови на заварување, BBQ, камин ракавици, подавајќи му животни, и во секое време ви треба добра заштита.Дланките немаат цвест за крајна заштита.Овие се стилски и добар изглед за на работа, хоби, и дома.ПОФИНИ ДИЗАЈН ПРО ЗАВАРУВАЊЕ РАКАВИЦИ достапни се во сите големини за мажи, жени и тинејџерите.ВРВЕН КВАЛИТЕТ на ЗАВАРУВАЊЕ РАКАВИЦИ со многу подобрени карактеристики.Тие имаат памук наредени ткаенината што дише убаво додека се меки и не чеша.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа