Firecrest ND 67x85mm (2.64x3.35) Неутрален Густина 0.6 (2 Запира) филтер за 67mm Модуларен Носителот

Firecrest ND 67x85mm (2.64x3.35) Неутрален Густина 0.6 (2 Запира) филтер за 67mm Модуларен Носителот

DEN 1359.60

Достапност

67mm филтер ги намалува светлината од 2 F-запира.Firecrest технологија е неутрален низ целиот спектар, вклучувајќи УВ, видливи и инфра црвени.Firecrest слој е во сендвич во рамките на филтерот за обезбедување на заштита од гребење и оштетување.Направени во велика БРИТАНИЈА користење Schott Superwite стакло, најдобрите оптичко стакло се достапни.Компатибилен со сите 67mm носители, па еден филтер може да се користи на повеќе леќи.Firecrest ND 67x85mm (2.64"x3.35") Неутрален Густина 0.6 (2 Запира) филтер за 67mm Модуларен Држачот.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа