Багер Сензори, Точни CG-01-103 Висок Притисок Сензор Стандард Дизајн 7861-93-1651 за PC200‑7/360‑7

Багер Сензори, Точни CG-01-103 Висок Притисок Сензор Стандард Дизајн 7861-93-1651 за PC200‑7/360‑7

DEN 827.76

Достапност

Добар Материјал : Направен од премиум материјали, обезбедување на стабилно работење и одлична издржливост.Притисок Сензор : Овој висок притисок сензорот ќе прецизно откривање на притисок на багер.Примена : : број е дел 7861-93-1651, и тоа е погоден за PC200‑7/360‑7. Безбедна Работна : Има висока прецизност и висока осетливост, може да издржи 50 Mpa притисок, како и.Лесен за Користење : Мал и лесен, лесен за инсталација и замена на старите и оштетени делови.Функција : 1. Притисок Сензор : Овој висок притисок сензорот ќе прецизно откривање на притисок на багер.2. Примена : : број е дел 7861-93-1651, и тоа е погоден за PC200‑7/360‑7.3. Безбедна Работна : Има висока прецизност и висока осетливост, може да издржи 50 Mpa притисок, како и.4. Добар Материјал : Направен од премиум материјали, обезбедување на стабилно работење и одлична издржливост.5. Лесен за Користење : Мал и лесен, лесен за инсталација и замена на старите и оштетени делови.Спецификација : Предмет Тип : Висок Притисок Sensor Product Модел : CG-01-103 Part Број : 7861-93-1651 Притисок : 50 Mpa Features : Погоден за PC200-7/360-7. Пакет Листа : 1 x Висок Притисок Sensor Note : сензор додаток кодирање е 7861-93-1651, и може да се користи, ако тоа се совпаѓа.


Параметрите на стоката

Item Type:
High Pressure Sensor
Product Model:
CG-01-103
Part Number:
7861-93-1651
Pressure:
50Mpa
Features:
Suitable for PC200-7/360-7. 
Package List:
1 x High Pressure Sensor :
The sensor accessory coding is 7861‑93‑1651, and it can be used if it matches. :

Подобро ви се допаѓа