10G за сексуално и репродуктивно SFP+ да LC Multimode Transceiver, 10GBase-СР Влакна Модул за HP J9150A (MMF, 850nm, 300м)

10G за сексуално и репродуктивно SFP+ да LC Multimode Transceiver, 10GBase-СР Влакна Модул за HP J9150A (MMF,

DEN 2639.76

Достапност

10 Gb/s, 10 GBase-СР SFP+ Transceiver, 850-nm, Dual LC Конектори, достигне до 300 метри пренос преку OM3/OM4 мулти-режим Влакна.Компатибилен за HP Aruba J9150 A.Plug and Play, Топла Pluggable SFP+ MSA Согласност, во Согласност со IEEE 802.3, ae 10 GBase-СР/ШВ.Секој објект е индивидуално тестирани од страна на квалификуван техничар да се обезбеди врвен квалитет, сигурност и интероперабилност.Идеален за поврзување на 10 G прекинувач, рутер, сервер, NIC и други пренос опрема за 10 Gigabit влакна канал мрежа за центри за податоци, складирање област мрежи, Мрежно Прилог Складирање, пресметувањето со високи перформанси, итн.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа