Bonarty Мали и Големи Микробранова Печката за Полнење DIY Спојување Стакло Накит Set - Професионални

Bonarty Мали и Големи Микробранова Печката за Полнење DIY Спојување Стакло Накит Set - Професионални

DEN 396.00

Достапност

- Микробранова печката е топење стакло алатка за правење DIY стакло накит - DIY печката предности : Мали и компактни, безбедно, еколошки, заштеда на енергија и convenient Specification : - Материјал : Избрани - Мали микробранова печката дијаметар : Прибл.Тоа трае помеѓу 5 до 10 минути за да стигнат до врвот температура се движи во зависност од големината на микробранова печката, работата да биде отпуштен, и микробранова е wattage.На печката е направен од бел изолациони влакна и наредени во внатрешноста на комората со црна состојка која ја апсорбира микробраново зрачење и се загрева до 1650°F.Дизајниран за да работи првенствено со мали стаклени предмети или благороден метал глина, на микробранова печката е исто така погоден за отпуштање мали глина парчиња, од монистра и приврзоци за да се тестираат плочки или мали sculptural објекти.76 инчен - Lagre микробранова печката Дијаметар : Прибл.Оптимална отпуштање време за различни материјали и големини, треба да се утврди преку тест firings.68 инчен; Внатре Дијаметар : Прибл.На микробранова печката е контејнер печката се состои од база и худ направени за употреба во домаќинството microwaveoven.По отпуштање, на печката треба да се излади најмалку 20 минути пред да се отвори. - Оптимално отпуштање време за различни материјали и големини, треба да се утврди преку тест firings.Од оваа смеса потоа се префрлени на комората и да го парче да биде отпуштен од работа.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа