Ford Трки М-6766-А50 Масло-Воздух Сепаратор

Ford Трки М-6766-А50 Масло-Воздух Сепаратор

DEN 4007.76

Достапност

Намалување на моторот мил.Се вклопува 2011-2017 gt, шеф 302 и GT350 Mustangs.Plug and play инсталација.Облечи вашиот 5.0 L/5.2 L Coyote мотор со еден од овие масло-воздух Сепаратор колекции од Ford перформанси.Тие се специјално дизајнирани и конструирани за Ford Coyote мотори.Прецизноста-украсениот канистер, со единствена филтер медиумите, ги одделува масло пареа од воздухот во PCV систем, и Сите оем-квалитет на црева и фитинзи се користи за да се олесни висок квалитет инсталација и функција.На канистер се наоѓа на десната предната страна (патнички страна) на моторот.Имајте на ум : тие не се универзални "одговара на Сите" колекции.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа