Батеријата Метар Индикатор за Капацитетот Тестер на Напон 48V Гориво Мерач за Олово-Киселина Батеријата Мотоцикл Голф Количка Автомобил 2 ПАРЧИЊА

Батеријата Метар Индикатор за Капацитетот Тестер на Напон 48V Гориво Мерач за Олово-Киселина Батеријата Мотоцикл

DEN 453.60

Достапност

ЗАШТИТА : батеријата метар карактеристики обратна поларитетот заштита и ПВЦ водоотпорен екран заштитник, се безбедни за употреба.АПЛИКАЦИИ : нашата батеријата индикатор е погодна за 12-84 V оловни батеријата, Ternary Литиум батерија, Полимер литиум-јонска батерија, 3-15 серија Литиум јонска батерија, акумулатор, Вода батеријата, итн.ТОЧНО МЕРЕЊЕ : нашата капацитетот на батеријата тестер изгради-во MCU чип, точна мерка за капацитетот на батеријата, точна мерка за капацитетот на батеријата.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : капацитетот на батеријата и во реално време волтметар, лесно да се префрлате помеѓу двата модели.ЛЕСНО ОПЕРАЦИЈА : На капацитетот на батеријата тестер има функција на копчето, која е наменета за префрлување од Капацитетот на Напон и да се исклучи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа