Чудо Растенија Органско Angelica Корен Етерично Масло - CO2 Извлечена - Чиста Angelica Archangelica - Терапевтски Одделение (2.5 ML)

Чудо Растенија Органско Angelica Корен Етерично Масло - CO2 Извлечена - Чиста Angelica Archangelica -

DEN 671.28

Достапност

Оваа CO2 екстракција е изведен од ароматични коренот на Angelica растенијата.Ова растение екстракција има историја на лекови апликации, тоа е особено корисно кога се обидува да го надмине пушењето цигара и никотин желби.Тоа е исто така одличен знаците на анксиозност и прекрасен третман за различни состојби на кожата.Ова масло е фото-токсични и треба да се користи со претпазливост, ако се комбинираат со изложување на сонце.Главна Хемиска Компонента : Osthol (17.43%).Ботаничкото Име : Angelica Archangelica / Земја на Потекло : Германија.Растенијата Дел : Корени / Метод на Екстракција : CO2 Вкупно Извлечена.Боја/Конзистентност : Жолто Боја, со Дебелина Конзистентност/ Арома : Свеж Вуди, Тревни. 5ml во Килибар Стакло Европската Dropper Шише.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа