uxcell Ротари Knob Контрола 24V DC DPDT 0-10 Вториот Моќ на Одложување Тајмер Реле

uxcell Ротари Knob Контрола 24V DC DPDT 0-10 Вториот Моќ на Одложување Тајмер Реле

DEN 335.76

Достапност

Име на производ : временско Реле;временско Реле Модел : H3 Y-2;Контакт Resistive Оптоварување : AC 5 A 250 V.Номинална Напон : 24 V DC;Контакт Тип : DPDT, 2 NO 2 NC;Број на Терминали : 8 Пина.Временски Опсег : 0-10-ти;Надворешен Материјал : Пластика, Метал;Контактот Големина : 70 x 22 x 30мм / 2.8" x 0.87" x 1.2"(L*W*H).Реле Големина : 55 x 28 x 21mm/2.2" x 1.1" x 0.83"(L*W*H);Монтирани Тип : 35mm DIN Железнички;Боја : Сива,Црна,Clear.Net Тежина : 53g;Пакет Содржина : 1 моќта На Време Реле.Ротирате пред knob за да го прилагодите времето, 8 pin терминали за инсталација.Користи широко за мерење на времето на задоцнување на контрола во индустриската автоматизација на системот и механичка опрема.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа