BOVKE за Носење Компатибилен со 3D Пенкало во Собата за Деца, 3D Пенкало Случај за 3Doodler Започнете+ 3D Печатење Пенкало Играчки за Момчиња & Девојки Home Art Активност во Собат

BOVKE за Носење Компатибилен со 3D Пенкало во Собата за Деца, 3D Пенкало Случај за 3Doodler Започнете+ 3D Печатење

DEN 383.76

Достапност

Случај Само! (3 D пенкало во собата за деца не се вклучени).Направи одлични СТП кожа, на трајни сметководствена случаи со мека и мазна обвивка ја штити вашата 3d пенкала за деца и 3d печатач додатоци од прашина, поздравниот, гребење и удари штети.Издржливи и отпорни на вода и лесно да се чисти.Мазна двојно патент дизајн обезбедува лесен пристап за да вметнете и отстраните вашите 3 D Печатење Пенкало Дополнителен Комплет.Мрежа џеб кој може да се вклопи во 3d пенкало refills, 3d пенкало со вжарено, матрицата книга, проект водич, и други мали алатки.На еластична бенд чува 3 D пенкала и 3 D пенкало со вжарено refills безбедно да се складира кога не е во употреба, како што се патување, кратко патување, во автомобил, начин да се пријатели, во една училница.одлично за 3 D печатач алатки за дома чување, погодно да ги задржи сите на 3 D печатач пенкало home art активност сет заедно.Лесен и компактен.Заштитна здрав тенок и стилски случаи за 3d пенкало и додатоци, лесно да се стави на ранци, торба, џеб, училиште торба.Идеален подароци за деца, момчиња и девојки за Божиќ играчки, роденденски подароци на децата ден присутни итн.Надворешни димензии : 7.19 x 3.85 x 1.96 инчи; внатрешни димензии : 6.52 x 3.18 x 1.45 инчи.На рака тешко школка погоден за 3d пенкало за деца, PLA Филамент, 3 D пенкало refills, полнење на кабли и многу други додатоци.Таа е погодна да се земе 3 D пенкала постави за деца надвор или само едноставно дома простор за 3 D пенкало печатач сетови.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа