Babyletto Modo 3-Фиока Промени Салон со Отстранлив Менување на Послужавник во Еспресо, Greenguard Gold Certified

Babyletto Modo 3-Фиока Промени Салон со Отстранлив Менување на Послужавник во Еспресо, Greenguard Gold Certified

DEN 7896.00

Достапност

Дрво.МОДЕРЕН ДИЗАЈН : На Modo 3-фиока салон е стилски и паметни решение за секоја спална соба со еден минималистички модерен дизајн и доволно простор за складирање за да одговараат на мали простори.Пар со Modo 3-во-1 креветчето за да го завршите вашето бебе соба.ПРОСТОР за ЗАШТЕДА СО ВКЛУЧЕНИ ПРОМЕНА ФАХ : Комбинира менување на маса и 3-фиока салон во една, за максимална флексибилност.Отстранлив промени фах се вклопува 31" x 16" менување на рампа (M5319 BL се продава одделно).МАЗНА ПЛАНИРАМ ФИОКИ & АНТИ-СОВЕТ : Пре-инсталиран топката-имајќи глајд модели за лесно отварање, дури и за време на нап време.За дополнителна безбедност, стоп механизми на фиоки ги спречи паѓање надвор.Анти-совет за полнење вклучени кој го надминува ASTM F2057 стандард.БЕЗБЕДНА ЗА БЕБЕ : Што оди на екстра чекор за да се обезбеди вашето бебе е безбедноста.Заврши во не-токсични мулти-чекор сликарство и боење процес што се води и phthalate безбедно.ОДРЖЛИВ ДИЗАЈН : За набитост, основата е изградена со одржливо извори Нов Зеланд борови дрва.За издржливост, ние исто така да го користите TSCA во согласност инженерните дрво во фиока фронтови и рамка.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа