Тандем Т-Тенок Пумпа случај & Клип Комбо. (Розова/Виолетова Микс)

Тандем Т-Тенок Пумпа случај & Клип Комбо. (Розова/Виолетова Микс)

DEN 768.00

Достапност

Nite Ize хип клип.Приклучи се на илјадници Rocka Dex корисници кои имаат еден од нашите Rocka Dex Силикони Случаи, достапни во опсег од 10 цврсти и повеќе боја options (изберете од менито погоре), не е една, за да одговараат на секој човек, расположение или облека за денот!Ве молиме Имајте во предвид Нашиот Тандем случаи се има да понуди дополнителна заштита од удари, гребење и удари, но нема да престане да пумпа од кршење треба да ја преземе тешко да падне или да се удри.Нашата широка палета на Силиконски Случаи и Налепници ви дава шанса не само да понуди некои заштита на вашиот Тандем, но даде некои живот за младите деца кои се борат да најдат нешто кул за нивните дијабетична tools.Пакетот вклучува Случај во боја на вашиот избор & квалитет Nite Ize пумпа спојувалка за каиш.Карактеристики Дизајниран да се вклопуваат во Тандем Tslim, исто така, Ќе одговара на Tslim X2 Сопствени дизајниран за совршено се вклопуваат Отсечени во грб, така што нема да се блокираат говорникот Направен од силикон Нуди заштита од случаен пад-страниците 10 боја опциите за да одговараат на вашите тимови, расположенија и личности Cutouts, така што случајот не мора да бидат отстранети за кертриџ промени.Очигледно се уште е важно да бидете внимателни со вашите пумпа, но ова се додаде заштита дава возрасни дијабетичари и родителите на тип 1 деца уште еден слој на безбедност за да се обезбеди вашиот ден тече непречено колку што е можно.Профитот од продажбата оди назад во D заедница.Висок квалитет со силиконска случај.Носат Tslim со стил со Rocka Dex Силикони Случаи за Тандем Tslim екран осетлив на допир!Одржување на вашиот пумпа безбедно додека носи тоа може да биде тешка задача.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа