FXIXI 700 мм Должина Црна Елоксирани 2040 Т-Слот за Алуминиумски Профили Истиснување Рамка за CNC (100mm)

FXIXI 700 мм Должина Црна Елоксирани 2040 Т-Слот за Алуминиумски Профили Истиснување Рамка за CNC (100mm)

DEN 287.52

Достапност

Материјал : Алуминиум Легура - 6063 T5. Површински третман : Црна елоксирани.Апликации : Професионални 3 D Принтери, Плазма, Ласери, Стои, Мебел, итн.Истиснување се одличен кадрирање materialas тие се прилагодливи и може да се одржи Т-Слот Ореви за сите 6 Линискиот Површината страни.Овие високо квалитетни 2040 Алуминиум Т-Дупчиња Extrusions форма совршено решение за прилагодено машина рамки, workstations, да направат прототип, чувари и многу повеќе цели.Опис : FXIXI 100-1200mm Должина Црна Елоксирани 2040 Т-Слот за Алуминиумски Профили Истиснување Рамка За CNC Спецификација : Апликации : Професионални 3 D Принтери, Плазма, Ласери, Стои, Мебел, итн.Модел : HL2040 Материјал : Алуминиум Легура - 6063 T5 Површински третман : Црна елоксирани Боја : Црна Tolerances : Должина(+/- 3мм) Димензија : 20mm x 40mm Должина : 700 мм (1cm=0.39 Инчи) Карактеристики : 1. Овие високо квалитетни 2040 Алуминиум Т-Дупчиња Extrusions форма совршено решение за прилагодено машина рамки, workstations, да направат прототип, чувари и многу повеќе цели. 2. Истиснување се одличен кадрирање materialas тие се прилагодливи и може да се одржи Т-Слот Ореви за сите 6 Линискиот Површината страни. 3. Апликации : Професионални 3 D Принтери, Плазма, Ласери, Стои, Мебел, итн.Пакет се Вклучени : 1 x Blcak 2040 Т-слот за Алуминиумски Профили Истиснување Рамка .


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа