Ветерната Турбина Генератор за Полнење 400W 24V DC Ветерната Турбина Генератор со Задолжен Контролор 3 Ножеви Ветар Машина за Домашна Градина Морски Следење или за Ули?

Ветерната Турбина Генератор за Полнење 400W 24V DC Ветерната Турбина Генератор со Задолжен Контролор 3 Ножеви

DEN 9983.76

Достапност

【Име на производ】Ветерната Турбина Генератор 【Производ Моќ】24 V/400 W 【Главен Материјал】најлон Влакна, Бакар И да Умре-фрлија Алуминиум Легура 【Водоотпорен Оценка】IP64 【Нето Тежина】10 KG 【Бруто Тежина】12 KG 【Производ Големина】530x530x750 Mm(20.87x20.87x29.52 Во). 【Уникатен Дизајн】На Ветерната Турбина Генератор Усвојува Постојан Магнет Ro/tor Алтернатор И Со Посебен Вид На Stator Дизајн, Ефикасно го Намалува Отпорот на вртежен момент.И Ветерни Турбини Одговара На Генератори Доста Добро, Сечилото Е Дизајниран Со Аеродинамика Да се Направи Ro/tor се одвива Непречено, Тивко И Со Висок Ветерна Енергија Искористувањето Фактор. 【Prodict Материјал】, Главно се Состои Од Најлон Влакна, Бакар И да Умре-фрлија Алуминиум Легура.Имаме Целосен Опсег На По-продажбата на Услугата, Вие сте Добредојдени Да го Консултирате Во Секое Време. 【Правец на Генератор】Три-фаза Постојан Магнет Синхрони Мотор.Ефикасна И Компактен DC Генератор Со Високи Перформанси Nd Fe B Постојан Магнет.Принципот на ветерната турбина е електричен уред кој претвора ветерна енергија во механичка енергија и механичката енергија во електрична енергија.Пошироко кажано, таа е мотор кој користи сонцето како извор на топлина и атмосферата како работен медиум за топлинска енергија за користење.Таа користи ветрот да се вози на ветерници ножеви за да ја ротирате да се поттикне генератор да обезбеди електрична енергија.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа