ARTISENIA Meenakari Дивали Rangoli Индискиот Kalash Rangoli | 7 Парчиња Rangoli Кат Украси Табела Декорација Начичкана Камења Sequins Традиционална Празнична Дома на Врата Décor

ARTISENIA Meenakari Дивали Rangoli Индискиот Kalash Rangoli | 7 Парчиња Rangoli Кат Украси Табела Декорација

DEN 239.76

Достапност

Дивали Rangoli Димензии : 7 Инчи X 7 Инчи.Оваа alluring и прилично кат rangoli е дизајниран традиционално со монистра на сите, тоа е околу аглите.Доаѓа во спектар на 7 парчиња, тие остануваат unblemished на тротоарите.Може да се affix тоа во различни области, вклучувајќи вратата, влезот на тревникот област или храм.За да додадете до Божиќ jitter, една, исто така може да се користат подот rangoli за beautifying цртање соба со други празнична décor.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа