Jiaanu LED Тактички Светилка, Супер-Светли Висока Лумен LED Рефлектори Преносни Отворено Отпорен на Вода Факел Светлина Светилка со 4 Светлина Режими Идеален Подарок

Jiaanu LED Тактички Светилка, Супер-Светли Висока Лумен LED Рефлектори Преносни Отворено Отпорен на Вода Факел

DEN 9894.96

Достапност

Тело материјал : Алуминиум Alloy Battery Опции : Еден 26650 battery Dimension : 14*4.Оваа светилка има 4 светлината за да ти покаже за моќ.Живот време : силна светлина -3 часа, средни светлина -5 часа, слаба светлина - 8 hours Suitable за работа,лов,качување,риболов, кампување и отворено активност итн.Бројот на екранот светла ќе се намали со намалување на моќ, како што се 4 светлата со 100% моќ, 3 светлата со 75% моќ, 2 светлата со 50% моќ, 1 светло со 25% енергија Кога екранот светла треперење, Тоа значи дека светлото треба да се наплаќа.Го прави за практична прилог на секое домаќинство или вонредна комплет.Флеш и СОС функции живот штедачи кога се прави патот поправки или сигнализација за помош.Преносни и мали, оваа светилка е погодно да се спакуваат во вашата торба, ракавица за замрзнување, кампување опрема или опстанок комплет.Полнење инструкции, четири светлата постојано осветлени еден по еден.Тоа може да се користи за прашина, поројниот дожд, лошите временски услови, итн. 5 Начини на Осветлување : Висок / Среден / Низок / Strobe / СОС.Потоа можете да го користите USB Линија за полнење на батерија 26650 Батеријата (вклучени).Високо сигурен и лесен за користење, тоа е совршено светло да има додека риболов, планинарење, лов, истражување, или дури и преземање на деца надвор трик-или-лекување.Низок напон заштита,Кога батеријата напон е премногу ниско, таа автоматски ќе го исклучување.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе одговориме на вашето барање во рок од 24 часа.за на компјутер, USB, автомобил USB, USB приклучокот за полнење, полнење светло.Водоотпорен во согласност со IPX-6,отпорен на Вода, може да се користи во дождливото време, но не може да се стави во вода,не за нуркање.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа