HiMedia Лаборатории RM020-10KG Желатин Peptone, 10 кг

HiMedia Лаборатории RM020-10KG Желатин Peptone, 10 кг

DEN 1188.00

Достапност

Исклучување бела до светло жолта Хомогени Слободно да тече во прав,имаат Карактеристичен мирис, но не и putrescent.Слободно растворливи во дестилирана вода, нерастворливи во алкохол и етер.Реакција на 2% w/v воден раствор на 25°C. Земја на потекло : Индија.Се богати со есенцијални амино киселини, тоа може да биде успешно се користи да се дополни Ткиво Култура медиуми.Тоа може да се користи како подлога за многу организми.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа