На возилото Производство 988173 Црна Замена Пак Сигнал Switch за Volvo/General Motors (3172173)

На возилото Производство 988173 Црна Замена Пак Сигнал Switch за Volvo/General Motors (3172173)

DEN 4435.20

Достапност

Трајни изградба.Интегрирана контрола на крстарење оперативни копчиња.Интегрирани висока зрак и ниска зрак селектор.Долготрајни контакти се прошири switch живот.Фабрика-Стил конектор за ожичување темперамент.VSM тешки-должност пак сигнал ќе се произведени во сад од страна на компанијата дека пионер тешки-должност камион осветлување апликации.Volvo/General motors се претвори сигнал се префрлите 988173 е директна замена објект што надминува класа, SAE, QQC, и fmvss108 спецификации.Тешки-должност изградба и тешки аретир се обезбеди подобро се чувствуваат на возачот кога сигнализација додека траат долги-трајни контакти продолжи животот на прекинувач.Ова предмети натпревари спецификација на Volvo и генетски модифицирани OE дел број 3172173.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа