10 Имајќи 6003RS 17x35x10 Запечатени Топката Лежишта

10 Имајќи 6003RS 17x35x10 Запечатени Топката Лежишта

DEN 957.60

Достапност

Таквите апликации вклучуваат спојки, дискови, менувачи, компресори, пумпи, турбини, и печатење и текстилни машини, меѓу другите.Гумени печати на двете страни од имајќи го задржи лубрикант во загадувачи и надвор, и тоа доаѓа пре-подмачкани од производителот, така што без дополнителни подмачкување не е потребно.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Она што е во Box10 6003 RS 17x35x10-millimeter топката bearings Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Ова длабоко-мило запечатени топката имајќи е за употреба во апликации кои вклучуваат во комбинација радијална и axial товари и потреба за високо работи точноста на високата ротациона брзина.Својот хром челичната конструкција го прави тоа, издржливи и отпорни на деформитет под тешките бремиња.Објект : Длабоко ритам топката лежишта 6003 RS. 6003 RS Големина : 17mm x 35mm x 10мм.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа