FLTXNY МОЌ ветерница Задолжен Контролор 300W 400W 600W Ветерната Турбина Генератор Контролер IP67 Водоотпорен 12V/24V Автоматски

FLTXNY МОЌ ветерница Задолжен Контролор 300W 400W 600W Ветерната Турбина Генератор Контролер IP67 Водоотпорен

DEN 647.76

Достапност

1. Добар квалитет технички компоненти се гарантира нејзината стабилност и сигурност. 2. Заврши електрична заштита карактеристики кои го прават системот повеќе сигурен. 3. Анти-вода,анти-прашина школка направи тоа применливо во различни надворешна средина. 4. Напон/тековна контрола на полнењето бидете сигурни дека за чување батерии се. 5. Легури дизајн,мала големина,добро за дисипација на топлина.Спецификација : Одговара за Напон : DC12 V/24 V АВТО Максимална правец-генератор моќ : 200/300/400500/600 W Водоотпорен : IP67 Заштита : Батеријата overvoltage заштита,правец-генератор тековната ограничување,правец-генератор кочница,брзина заштита Индикатор : LED Способност : Владата задолжен Истовар начин : MPPT electrodeless и noiseless истовар Работна температура : -35℃ +75℃/85%RH(без кондензирање) Големина : 95 x 65x 20mm Пакет се вклучени : 1 x Правец на Генератор Контролер.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа