Безжична Куче Ограда, 2-во-1 Куче Ограда Обука Милениче Задржување Систем Граница Сад со Водоотпорен Куче Обука Јака Приемник, Прилагодлив Спектар, Безопасни за Сит?

Безжична Куче Ограда, 2-во-1 Куче Ограда Обука Милениче Задржување Систем Граница Сад со Водоотпорен Куче Обука

DEN 1562.40

Достапност

1. 2 во 1 функција; LED дисплеј, безжични милениче ограда и далечински управувач (ѕвончето + вибрации + шок). 2. LED дисплеј ниво 5 сигнал ограда растојание (во зависност од животната средина, таму ќе биде јаз од ±16ft) 100 метри, 200 метри, 300 метри, 500 метри, 990 нозе. 3. И испраќачот и примачот се батерија.Приемникот е водоотпорен и dustproof. 4. Рефлексивни флуоресцентни TPU јака за да се подобри безбедноста во текот на ноќта.Може да се контролира 3 кучиња во исто време. 5. Користење со силиконски ракав за да се спречи миленици од директно контактирање метал.Ве молиме го користат во отворен одвива без пречки.Испраќачот треба да бидат најмалку 1 метар подалеку од земјата.Поради пречки ќе влијае на користењето на производи. Забрането е да се користи со агресивни кучиња.Ако вашето куче е склони кон агресивно однесување, ве молиме да не го користите овој производ.Ако не сте сигурни дали овој производ е погоден за вашето куче, ве молиме контактирајте со вашиот ветеринар или овластените тренер. Опасност од електричен шок.Оградата предавателот може да се користи само во сува просторија.Не оставајте ја јаката на куче за повеќе од 12 часа на ден.Вратете ја јаката на домашно милениче вратот на секои 1 до 2 часа, колку што е можно.Миење на контакт делови на кучето е вратот и јаката со влажна крпа секоја недела.Ако најдете осип или болно, престанете да го користите јака додека кожата лечи.Пакувањето на производот : Безжичен предавател*1 Screw*2 Waterproof и батерија приемник јака*1/2/3 Metal сонда*2 Reflective флуоресцентни TPU*1 / 2/3 Silicone случај*4 Test светлина алатка*-1/2/3 5 VCharger*1 USB кабел *1 English прирачник*1.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа