Дваер Контрола на Температурата - Водоотпорна Куќиште, TSW-150, 90-255 VAC Напојување, Една Фаза

Дваер Контрола на Температурата - Водоотпорна Куќиште, TSW-150, 90-255 VAC Напојување, Една Фаза

DEN 2289.60

Достапност

Совршен за контролирање на Kegerators, Прозорец A/C, Соба Греалки, Sous врски, за да обезбедат, и многу Повеќе!.Излез : R1 SPDT реле resistive оптоварување : 20 A @ 240 VAC;.Моќ Барања : 90 до 255 VAC.Вклучува 1 температурна сонда, дополнителни сонди вклучуваат TS серија.Агенцијата за Одобрување : CE, c UR, УР.На Дваер Серија TSW Digital Switch Температура е комбинација на доверлив, сигурен TS семејството на температура контроли и инсталација пријателски водоотпорна комплет.Корисниците може лесно да се контролираат многу residental, комерцијална и индустриска употреба.Поради тоа е versitale природата, тоа исто така може да се користи за контрола на ладење и готвење апликации.Многу се најде тоа benefical за контрола на фрижидери, ќебе греалки, прозорец A/C единици, кат греалки, sous врски, за да обезбедат и повеќе.Со цел да се спречи мешање од неавторизирани корисници, параметар за заклучување физички скокач и софтвер за пристап безбедност се стандард во единицата.Светли, лесен-за-читање LED дисплеј покажува тековната излез статус и температурни мерења.Повеќе канал knockouts на Серија TSW даде флексибилност за да го инсталерот за да се одреди најдобрата локација за канал влез.Друга инсталација пријателски функција на Серија TSW е способност за брзо скокач линија напон на заедничкиот на излез реле со користење на брз табови.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа