Силен Max Батеријата 12V 9Ah PowerWare PWHR1234W2FR Замена на ПРОЗОРЦИ Батерија - 4 Пакет Бренд на Производ

Силен Max Батеријата 12V 9Ah PowerWare PWHR1234W2FR Замена на ПРОЗОРЦИ Батерија - 4 Пакет Бренд на Производ

DEN 2039.76

Достапност

ML9-12 SLA е 12 V 9 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 4 - УЛ Уверение.Димензии : 5.94 инчи x 2.56 инчи x 4.02 инчи.Терминал : F2. Листата е за Батеријата само.Без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.SLA / AGM истури доказ батерија е карактеристика на високо празнење стапка, широк оперативни температури, подолг сервисен живот и длабоко празнење се опорави.Батерија која може да се монтира во било која позиција, отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.Поддржани од страна на 30 ден политика за наплата и полно 1 година гаранција.Доставување на енергија кога ви е потребна, Силен Max ML9-12 12 Volt 9 АХ користи држава на уметноста, тешки-должност, калциум-легура мрежа која обезбедува исклучителни перформанси и услуга живот во двете плови и циклична апликации.На ML9-12 е Абсорбента Стаклен Мат (AGM) технологија со вентил регулирани дизајн, кој може да се користи во затворени и затворен средини без протекување или одржување, обезбедување на супериорни перформанси за илјадници модели.Силен Max SLA батерии се користат во широк спектар на апликации вклучувајќи; Електроника, Електрични Возила, Моторот Почеток, Голф Коли, Лов, Градинарски Алатки, Медицински Мобилност, Мотоцикли, Моќ спорт, Преносни Алатки, Соларна, Играчки и Хоби, Контрола на Пристап Уреди, Итен случај Осветлување, Безбедност и многу повеќе.Спецификации : Напон : 12 Volt Amperage : 9 AHChemistry : SLA, AGMTerminal : F2 Quantity : 4 Batteries Battery Димензии : 5.94 во x 2.56 во x 4.02 in Weight : 5.10 Lbs Warranty1 Year Genuine Силен Max батеријата Производ.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Revell 1:48 F/A-18E Super Hornet
  • Новак

Revell 1:48 F/A-18E Super Hornet

DEN 760.56

Подвижен опашка Стабилизатори.Опис на производот 132531 карактеристики : : Прецизно детални кабина со ejector