Breezliy Преносни Тешки Месинг Воздух Чак Сет,1/4 Инчи Затворен Топката Гуми Воздух Чак & 1/4 Инчи Fnpt Двојна Глава Воздух Чак & 1/4 Затвори Протокот на Гуми Чак & Инфлацијата ?

Breezliy Преносни Тешки Месинг Воздух Чак Сет,1/4 Инчи Затворен Топката Гуми Воздух Чак & 1/4 Инчи Fnpt Двојна

DEN 311.52

Достапност

★【Пакет Вклучувајќи】 Вклучува 1 buc двојна глава затвори протокот на воздух чак, 1 buc топката главата воздух чак, 1 компјутер 1/4" Затвори Протокот на Гуми Чак, 2 парчиња машки брз приклучок/фитинг, 2 парчиња Инфлацијата игли и 1pcs тефлон лента.Вкупно 8pcs. ★【Цврсти и Издржливи】 Изградени со висок квалитет цврст метал на алуминиум и месинг, нуди повеќе цврстина и издржливост, отпорност на корозија и отпорност на абење.Тоа може да се сретне транспорт и воздушниот притисок и мерење на потребите кај различни scenarioswhich е совршен избор, без разлика за бизнис или домашна употреба, ќе ви послужи верно за години. ★【Функција на секоја Чак】1. Двојна Глава Воздух Чак -1/4" FNPT воздух влезот, проширен метал на алуминиум во воздухот род, 2-во-1 двојна глава затвори протокот на воздух чак.2.Топката Воздух Чак-1/4" Женски NPT ТЕМИ одговара на повеќето воздух inflators 3. Затворена Проток Гуми Чак-1/4" женски NPT, 3/4" хексадецимален, со shut-off вентил внатре, воздух не може да помине иако кога не се ангажира со вентил.4.стандард 1/4" машки брз plug-За лесно и брзо поврзување на air lines " женски брз двојка. ★【Лесно да се примени】Само треба да бидат поврзани со завртка ротација, dual главата воздух чак може да се направи гуми вентили повеќе достапни со две глави за полесен пристап. ★【Апликација】Оваа тешка должност воздух чак може да се примени за камиони, автобуси, автомобили, мотоцикли, велосипеди, итн.Двојна глава воздух чак погоден за гуми за камиони, моторни домови, автобуси, итн.Затворен топката воздух чак погоден за општи комерцијални и индустриски воздух пополнување апликации.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа