WINGKIND Облека Steamer Пеглање Ракавица Мит, Анти Пареа Отпорни на Топлина Ракавици за Облека Steamer-1 Пар

WINGKIND Облека Steamer Пеглање Ракавица Мит, Анти Пареа Отпорни на Топлина Ракавици за Облека Steamer-1 Пар

DEN 191.52

Достапност

Оваа steamer ракавица ви овозможува да железо вашата облека безбедно и удобно.Изработен од Специјален Топлинска Изолација и водоотпорен крпа, која ефикасно да се спречи навлегување на пареа за да се заштитат рацете од scalded.Нема повеќе пареа изгореници!!.Три Слој Топлинска Изолација : првиот слој е професионална ткаенина со алуминиумска керамички топлинска изолација слој, меѓу слој е EPE изолирани бисер памук, и поставата е издржлив полиестер.ЕКО-пријателски материјал, НЕ-токсични и Не луто мирис.Многу полесни и потенки отколку обичните пеглање ракавици, и за двете десната и левата страна, добра рака чувство и пофлексибилна употреба.Answer : ___________________________ Note : лабава еластична ткаенината дизајн за да се овозможи рака за да дишат.Дизајниран за облека steamer, облека steamer, ткаенина steamer, рачни steamer, железо steamer, патување steamer, итн.Гаранција : 12 месеци Гаранција и 60 дена целосна наплата на гаранција.Wingkind steamer ракавици/железни ракавици се направени од издржлив материјал и изолационен материјал за да се спречи навлегување на пареа, оклопна вашата рака, зглобовите и надлактицата од топла пареа.Боја : Сребро Големина : 9.5" x 7.1" Тежина : 25g Гаранција : 12 месеци Гаранција и 60 дена целосна наплата на гаранција.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа