Мувла Мелење Тркала 100 Mm Злато Дијамант Титаниум Мелење Тркала Полирање Диск Влошки Мелница Првенство Агол Мелница Ротари Алатка Мелење Камен Стакло

Мувла Мелење Тркала 100 Mm Злато Дијамант Титаниум Мелење Тркала Полирање Диск Влошки Мелница Првенство Агол

DEN 1113.60

Достапност

Способност, ја водеа долго користење на животниот век.].Позлата површината.На мелење диск со позлата површината е компатибилен за двете влажна и сува употреба.На мелење диск со кул сребрена боја не само практично, туку, исто така, има добра декоративна функција.Апликации Погоден за брусење и полирање на машини, од не ' рѓосувачки челик, дрво и др.Може да се користи како брусење тркала за електрични дупчалки, cordless вежби, умре брусилки.Големи тркала поставени за да се отстрани бојата на песокот, мелење, ниво, и лента површини.Како што се отстранување на слоевите од ' рѓа и боја на рамни метални површини, исчисти завари и намалувања на железо, челик и метални легури.Карактеристики : мелење диск е направена од дијаманти камен материјал, кој има висока цврстина, добра отпорност на абење и анти-шок способност, ја водеа долго користење на животниот век.]Позлата surface The мелење диск со позлата површината е компатибилен за двете влажна и сува употреба.Сребро appearance The мелење диск со кул сребрена боја не само практично, туку, исто така, има добра декоративна функција.0.04 инчен thickness The мелење диск со 0.04 инчен дебелина совршен за детални полирање работа.Опсегот на примена На мелење диск е широко се погодни за стакло, мермер, керамика, керамичка плочка и така натаму.Спецификација : Тип : мелење disc Quantity : 1pc Material : дијамант stone Color : silver Diameter : 10см/ 3.93 inch Hole дијаметар : 1.6 см/ 0.63 inch Thickness : 0.1 cm/ 0.04 inch Net тежина : 50g/ 1.76 oz Package : 1* мелење disc1* пакет box Excellent за завари, флукс отстранување и каде што еден тесен работа се соочуваат е потребно.


Параметрите на стоката

Type:
grinding disc
Quantity:
1pc
Material:
diamond stone
Color:
silver
Diameter:
10cm/ 3.93inch
Hole diameter:
1.6cm/ 0.63inch
Thickness:
0.1cm/ 0.04inch
Net weight:
50g/ 1.76oz
Package:
1* grinding disc :
1* package box :
Excellent for welds, flux removal and where a narrow work face is required :

Подобро ви се допаѓа