Taidacent Ултразвучно Близина Детектор Водоотпорен Сензор Switch Ултразвучно Течни Ниво Сензор Прекинувач (200CM, NPN Излез)

Taidacent Ултразвучно Близина Детектор Водоотпорен Сензор Switch Ултразвучно Течни Ниво Сензор Прекинувач (200CM,

DEN 4200.00

Достапност

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Напојување : 12~24 V.Повторливост : 0.5%+0.5 cm.Температурата лебдат : 0.3% на 1°C (без температурна компензација).Линеарноста : 1%.Резолуција : 1cm.Напојување : 12~24 V Повторливост : 0.5%+0.5 cm Температура лебдат : 0.3% на 1°C (без температурна компензација) Линеарност : 1% Резолуција : 1cm Синхронизација функција Електромагнетна Компатибилност : GB/T17626.2-2006 / GB/T17626.4-2008 потрошувачка на Енергија : 20m A Комуникација на далечина : 10 M Заштити коло : Анти-обратна врска заштита, моментален overvoltage заштита Сензор фреквенција : 40 KHz Оперативни температура : -20°C~+60°C за да се Чуваат на температура : -40°C~+70°C Школка материјал : стандардни се ABS, од не ' рѓосувачки челик домување може да се прилагоди Тежина : 150g Линија должина : сензор е директно надвор од линија, линија е два метри.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа