CamRanger Мини (Безжичен Далечински управувач за Canon и Nikon dslr фото Апарати, за iPhone, iPad и Android Уреди, intervalometer, Крушка Режим, Промена на Поставки, Камера Контрола)

CamRanger Мини (Безжичен Далечински управувач за Canon и Nikon dslr фото Апарати, за iPhone, iPad и Android

DEN 479.76

Достапност

Некои камери треба да се користат различни USB кабел тип.Компатибилен со i Phone, i Pad и Android уреди.Слободен Cam Ranger Мини апликација е достапна од Apple App Store за било i Pad, i Phone или i Pod Touch работи i OS 9+ или од Google Play Продавница за било Андроид уред работи на Андроид 5.11 b/g/n Wi-Fi, што создава, од и до 400' подалеку.Ве молиме погледнете ја нашата веб-страница camranger за повеќе информации и да поставуваат прашања.На Cam Ranger мини трошоци преку USB.Сликите може да бидат зачувани на вашиот мобилен уред за едитирање и споделување.На Cam Ranger Мини безжичен далечински камера за контрола на предавателот овозможува напредна камера за контрола и безжични врзување од i Pad, i Phone или Андроид уред, компатибилен со повеќето Canon и Nikon dslr фото апарати.Користење на Cam Ranger Мини стан, што можете да ги фотографирате и приказ на слики; види live view од камерата; ја прилагодите прилагодувањата на камерата; прилагодување на фокусот; изведување на напредни HDR загради, време-погрешки, и да се фокусира редење; и многу повеќе.Види производителот веб-сајт за листа на компатибилни камера и за поддршка на корисниците на.Безжична Врзување до 400'.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа