Стенли 10-099 6 во Класичен 99 Стигнале Комунални Нож, 12-Пакет

Стенли 10-099 6 во Класичен 99 Стигнале Комунални Нож, 12-Пакет

DEN 1162.80

Достапност

Започнува поостри и останува поостри од стандардните тешки-должност ножеви. 3-позиција, стигнале на ножот; сечилото чување во справи.Патентирана interlocking носот држи ножот безбедно.Вклучува 3 ножеви.На Стенли 6-Инчен Класичен 99 Стигнале Комунални Нож започнува поостри и останува поостри од стандардните тешки-должност ножеви.Овој нож карактеристики патентирана interlocking носот да го држат ножот безбедно.Три-позиција, стигнале ножот може да се чуваат во справи.Овој нож вклучува три лопати и доаѓа со Stanleys ограничен доживотна гаранција.Секој знае важноста на right tool for the job.Stanleys "Примена на Специфични Ножеви" се дизајнирани со уникатни карактеристики за сечење base, покривни ќерамиди и хартија.Секој нож се изградени од јаглерод, од легиран челик.Со Stanleys патентиран S3 Технологија, хартија ножеви започнете поостри и престој поостри, кров на ножеви се посилни, и base и хартиените бришачи испорача повеќе прекини на ножот.Целата линија се обезбедува подобри перформанси од стандардните тешки мечеви.Погледнете споредба на табелата да се избере Стенли ножот кој е во право за вас.Ако флексибилност е она што ви треба, Класичен 99 6 Инчен Стигнале Комунални Нож испорачува.Таа има три-позиција стигнале сечилото направени од јаглерод, од легиран челик што може да се справи со сите видови на професионални и дом работни места.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа