Boiron Carbo Vegetabilis 30c, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Абдоминална Дистензија со Гас, 3 Count

Boiron Carbo Vegetabilis 30c, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Абдоминална Дистензија со Гас, 3 Count

DEN 472.32

Достапност

Хомеопатски лек што ја олеснува абдоминална дистензија со гас.Земете на Првиот Знак на Симптомите.Не-Сонливост, не се познати несакани ефекти, ниту познати интеракции на лекови.Овој лек се користи многу разредена природни супстанции за ублажување на симптомите.Овој лек доаѓа во брзо-растворање форма на пелети.Спакуван во лесен, лесен-за-користење на мулти-доза цевки, брзо распаѓање на пелети од Carbo Vegetabilis 30 C помогне да се ублажат абдоминална дистензија со гас.Возрасни и деца 2 години и постари : се Раствораат 5 пелети под јазик 3 пати на ден се додека симптомите не се ублажат или како што е наведено од страна на лекар.Овие "Користи' не се проценети од страна на ФДА.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа