Majhengg KP005 Монтирани Имајќи 25mm Бунари со Дијаметар од КП Цинк Легура Перница Блок Домување КП 005 Лежишта KP005 (4PCS)

Majhengg KP005 Монтирани Имајќи 25mm Бунари со Дијаметар од КП Цинк Легура Перница Блок Домување КП 005 Лежишта

DEN 1598.40

Достапност

Реден Број : KP005; Quantitys : 1 Lot = 4 парчиња.Вратило (d) : 25 mm; Гром Големина на (mm) : М8; Тежина (g) : 330g.Домување Материјал : Цинк Легура; Имајќи Материјал : 52100 Хром Челик.Вртежен Момент Капацитет : 20*10*10; Материјал : 52100 Хром Челик.Премази : Antirust масло; Структура : Длабоко Ритам.Introduced Ball имајќи единици се состои од прецизност широк внатрешен прстен имајќи собрани во една домување направени од леано железо или притисне челик.Единици се пре-подмачкано и се дизајнирани да се лизга одговара на вратило.Заклучување метод е или да поставите заклучување со завртки, ексцентричен авто-заклучување или концентрична.На леано железо и го прегрна челик единици, надворешниот дијаметар на лого и внатре дијаметар на домување се sphered, дозволувајќи им на лого на вртливата во рамките на домување да се приспособат на почетната усогласување.Постојат бројни лого и домување комбинации за да се приспособат на различноста на монтажа површини, оптоварување барања, вратило димензионални големини и барања.Application Ball Имајќи единици се користи во различни опрема,и нивната работа придонесува за технички предности,автоматизација и енергија-заштеда на опрема.Автоматско склад систем,подвижни Појас,Копје возење систем,подвижни Појас возење систем,Подвижни,подвижни Појас возење систем,Шише пополнување линија подвижни,Мали вагон,Пакување машина,Тепих pasting систем,Хранење систем,Победи harvester моќ електроенергетскиот систем,и др.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа