1/2-13 x 9 Хексадецимален Главата Кап Завртки Завртки, од не ' Рѓосувачки Челик 316 (Количина: 10 компјутери) Делумно Навој, Груб Навој, Нишка Големина: 1/2 Инч, Болт Должина: 9

1/2-13 x 9 Хексадецимален Главата Кап Завртки Завртки, од не ' Рѓосувачки Челик 316 (Количина: 10 компјутери)

DEN 2543.76

Достапност

Дијаметар - Тема на Теренот : 1/2" - 13 / Должина од Под Глава : 9 Инчен.Груб Навој / Делумно Навој. 316 од не ' Рѓосувачки Челик Хексадецимален Кап Завртки се погодни за солена вода, морски и хаш средина инсталации.Најчесто се користат за Бродови, Доковите, Докови и други Корозивни Средини.Наречен хексадецимален кап завртки или хексадецимален кап завртки.Хексадецимален кап завртки се често погрешно се нарекува хексадецимален завртки, иако главната разлика е во тоа што хексадецимален кап завртки функција за миење лице под главата и chamfered точка, и хексадецимален болт нема миење лице или chamfered теми.Хексадецимален главата кап завртки е една шест еднострани гром со исечените хексадецимален глава и за миење лице на поаѓајќи од површината.Овие нерѓосувачки челик хексадецимален капа screwws се исполнат одредени tolerances како што е опишано под ASME B18.2.1-1996. Хексадецимален кап завртки се најчесто се користи во ОЕМ апликации каде прецизни tolerances се потребни.Шестоаголна глава дизајнирани да бидат водени од клуч или штекер.Наречен хексадецимален кап завртки или хексадецимален кап завртки. 18-8 Нерѓосувачки челик хексадецимален кап завртки нуди заштита од временски услови и корозивни средини, Рѓа отпорни во свежа вода средини.За солена вода средини користите 316 од не ' рѓосувачки челик верзија.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа