12 Џеб Поли Проект Организатор, Sooez Писмо, Големина, 1/6-Намалување на Табот, Проект Папка, Врзивно Организатор на Проектот Организатор Џеб Папка Организатор Училиште

12 Џеб Поли Проект Организатор, Sooez Писмо, Големина, 1/6-Намалување на Табот, Проект Папка, Врзивно Организатор

DEN 239.76

Достапност

Идеално Решение за Хартија Организација : Овој проект вклучува папка 12 џебови, 6 dividers со 1/6-намалување на избрани картички и празно Повидок етикета лист (24 етикети).Совршен за категоризирање и организирање проекти, домашни задачи, задачи или други важни документи.Здрав & Индивидуализира Спирала Папки : се Направени од издржлив полипропилен.Солза доказ и отпорни на вода.Киселина слободни, ПВЦ слободни.Компактен, едноставен и боја кодирани.Карактеристики персонализација на предната маска со солза доказ дизајн. 3 Подобрувања : ①Bigger врзивно прстен ви овозможува вметнување на повеќе документи, и тоа ќе се постават рамни и лесно да пребарувате. ②Exclusively остане стави картички во внатрешноста на папката за фотографирање на врвот агол на вашите документи, па тие "останете стави".③On задниот дел на капакот, дополнителен џеб е совршен за етикети, календар, или записи допрва треба да се платат.Внатрешниот Патент Торбичка : Јасно поли zip торбичка на внатрешноста на задниот поклопец за чување на прибор за пишување, notecards, налепници, итн.Она што Ќе Добиете за : 1 буква големина (10" W x 12" H) 12-поли pocket проектот организатор со 1/6-намалување на табови, и 1 празно Повидок етикета лист, и пријателски услуги на клиентите.Овој проект вклучува папка 12 џебови, 6 dividers со 1/6-намалување на избрани картички и празно Повидок етикета лист.Совршен за категоризирање и организирање проекти, домашни задачи, задачи или други важни документи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа