Jienk 10PCS Женски Права 1/4 Инчи Цевка OD x 1/4 Инчи NPT Женски Притисни за да се Поврзете Фитинзи, Никел Позлатен Месинг Пневматски Воздушна Линија Фитинзи за Воздушниот Ком?

Jienk 10PCS Женски Права 1/4 Инчи Цевка OD x 1/4 Инчи NPT Женски Притисни за да се Поврзете Фитинзи, Никел

DEN 326.16

Достапност

Не Користите Приклучоци со Медиумите Освен Воздух.Бидете Сигурни Дека Сечење Површина на Цевката е Вертикална, Не Постои почеток на Цевка Површина или Деформации и Цевка Не е Овална. 【Погодност】360°на ротација, по инсталацијата, на цевка насока може да се менува лесно.Не Користете го Производот Каде што се Директно Изложени на Течности како што е Сечење на Нафта, Подмачкување на Нафта, и Coolant Масло.Мерки на претпазливост за Употреба.Висок притисок отпорност, отпорност на корозија како и подолг животен век.Не Користете го Производот Каде Заварување Spatters се Појават на Места Каде што Има Прекумерна Ротација или Вибрации на Делови.Не го Користете Надвор Услугата Температура Опсег (Работна Температура : 32~140°F).Никогаш не се Применуваат Цевка Заеднички со Дополнителни Надворешното Оптоварување (Извртување ,Свиткување или Влечење).Бидете Сигурни Дека Сечење Површина на Цевката е Вертикална, Не Постои почеток на Цевка Површина или Деформации и Цевка Не е Овална.【Трајни】Оваа фитинг има никел позлатен месинг тело со ПОМ копчето за ослободување и цинк легура ferrule.Не Користете Го во Места Каде Метал во Прав или Песок Прашина се Меша, како што се Сраснување на Други Материјали.Не Користете го Производот Каде што се Директно Изложени на Течности како што е Сечење на Нафта, Подмачкување на Нафта, и Coolant Масло. Црево фитинзи се користат во областа за низок притисок на хидраулични и пневматски системи како Компресори за Воздух, Автоматско Производство Операции, Авиони Контроли, и Гуми за Инсталација или Во индустрии вклучувајќи Печатење, Пакување, Текстил. 【Употреба Цевка】СТП / PA / ЈП.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа