uxcell Градина Црево Брзо се Поврзете Месинг Вода Црево Фитинг Конектори M22x1 Женски & M24x1 Машки Навој Адаптер 2 парчиња

uxcell Градина Црево Брзо се Поврзете Месинг Вода Црево Фитинг Конектори M22x1 Женски & M24x1 Машки Навој Адаптер

DEN 215.76

Достапност

Материјал : Бакар; Тема : M22x1 Женски Врска со Дијаметар(Црна гума крајот) : 16 mm/ 0.63"; Толеранција : + 0.5 mm / - 0.5 mm.НЕ ПРОТЕКУВАЊЕ.О-прстен печати на назад, и пред да се спречи било протекување.АПЛИКАЦИЈА.Тоа е главно се користи за наводнување на тревникот, наводнување во обработливо земјиште, клима резервоарот/резервоарот за вода за водоснабдување, млазницата конекција, пластични црева конекција и одржување.ИМАЈТЕ на ум.Тема големина мора да се измери точно; Носат ракавици и да работат со вода вентил затворен.При поврзување на цревото, можете да користите стегач за да спречите олабавување и истекување.Конекторот е не-висок притисок конектор.Мора внимателно да изберете форма на приклучок интерфејс и дали тоа одговара на обликот на женски конектор.МАТЕРИЈАЛ.Бакар материјал сила е добро, не е лесно да ' рѓа, висока температура отпор, завртка конекција и брза конекција се лесен за употреба.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа