EVGA GeForce RTX 2060 СУПЕР SC ЦРНА ИГРИ, 8GB GDDR6, Dual Фанови, 08G-P4-3062-KR

EVGA GeForce RTX 2060 СУПЕР SC ЦРНА ИГРИ, 8GB GDDR6, Dual Фанови, 08G-P4-3062-KR

DEN 18882.96

Достапност

Вистински Поттик Часовник : 1650 MHz; Меморија Детали : 8192 MB GDDR6. Во реално Време RAY СЛЕДЕЊЕ во игри за врвни, хипер-реална графика.Dual Фанови понудат повисоки перформанси ладење и многу потивок акустична бучава.Изграден за EVGA Прецизност X1. 3 Година & EVGA е Врвна Техничка Поддршка.Бесплатна Достава Ни Месечината Игра w/ купување, додека последните резерви.На EVGA Ge Force RTX 20-Серија Графички Картички се напојува со новото NVIDIA Turing архитектура да ви даде неверојатна нови нивоа на игри реализам, брзината, силата ефикасност, и потопување.Со EVGA Ge Force RTX 20-Серија игри картички ќе ги добиете најдобрите игри искуство со следната генерација на графички перформанси, мраз ладно ладење и напредни overclocking карактеристики со сите нови EVGA Прецизност X1 софтвер.Новиот NVIDIA Ge Force RTX GPUs имаат reinvented графика и постави нов бар за perfrmance.Придвижуван од нови NVIDIA Turing графичкиот процесор архитектура и револуционерна NVIDI RTX платформа, новите графички картички се донесе заедно во реално време ray следење, вештачка интелигенција, и програмабилни засенчување.Ова не е само еден сосема нов начин да се доживее игри - ова е крајната КОМПЈУТЕР игри искуство.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа