Xianxian88 Инфраред Челото Температура Пиштол,Дигитални Уво Температура Пиштол Ноќ Визија LCD Екран,Рачни Температурата на Телото Мерач за Возрасни на Детето Дома Здрав

Xianxian88 Инфраред Челото Температура Пиштол,Дигитални Уво Температура Пиштол Ноќ Визија LCD Екран,Рачни Температурата

DEN 383.76

Достапност

Име : Инфрацрвен Thermometer Model : HG03 Type : Не-contact Applicable предмети : човечкото тело thermometer Measuring опсег : 1-5cm Measurement точност : ± 0.2 ° CSize : 83 * 46 * 159 (mm)Обработка прилагодување : No Temperature мерен опсег : Човечкото тело температура 32 ° C-42.Тоа е многу лесен и едноставен, само едно копче да се измери температурата, стари лица и деца ќе бидат во можност да се види на прв поглед. [Отстранлив батеријата] : Отворете го поклопецот на батеријата термометар, вметнете две ААА батерии во позитивни и негативни полови и затворете ја батеријата се покријат за да се измери.Три-боја на осветлување на екранот, навремено предупредување на висока температура предупредување.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа